TAMÇELİK Isıl İşlem Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1983 Şubatı’nda İstanbul’da bugünkü adresinde Anadolu yakasının ilk ısıl işlem tesisi olarak, tuz banyoları ve indüksiyon yüzey sertleştirme bölümü ile kurulmuştur. Bir aile şirketi olan TAMÇELİK müşteri portföyünde otomotiv, beyaz eşya, savunma, kalıp, makine ve yedek parça sanayinden 1500’i aşkın firma bulunmaktadır.

Kurulduğu günden bu güne yatırıma önem vermiş olan TAMÇELİK, firmaların tüm ısıl işlem ihtiyaçlarını tek bir noktadan uygun fiyat, yüksek kalite ve hızlı teslimat performansı ile sağlamak için çalışır.

TAMÇELİK bu amaç doğrultusunda ilerleyen yıllar içerisinde indüksiyon yüzey sertleştirme makinelerinin sayısını 7’ye çıkarmış, tuz banyolarının kapasitelerini müşteri istekleri doğrultusunda arttırmıştır. 2004 yılında vakum sertleştirme bölümünü 2006 yılında ise gaz atmosfer fırınları bölümünü kurmuştur. Şirketin kaliteye, doğruyu ilk seferde yapmaya olan bağlılığı ilk kurulduğu günlere dayanır.

Bu gaye ile tüm TAMÇELİK çalışanları kalitenin bir parçası olarak organizasyon içerisinde yer alır. ‘Görev alır, değer verir’ ilkesini temel alan TAMÇELİK şirket kültürü, müşterileri ile bir bütün olarak çalışmayı, tüm ısıl işlemlerde bilgi birikimi ve mühendislik kalitesini müşterileri için en uygun çözümü oluşturmada kullanmayı amaçlar.